Vingio parkas

Trasos ilgis – 13 km

Kaip nuvykti – Į Vingio parką patogu keliauti nuosavu transportu, dviračiu. Viešasis transportas – 24 autobusas (Vingio parko stotelė). Parke įrengti du įėjimai iš M. K. Čiurlionio ir iš Birutės gatvės. Netoli nuo įėjimo į Vingio parką iš M. K. Čiurlionio gatvės pusės stovi klasicistinė koplyčia, šalia jos yra vokiečių karių kapai.

Danga – Asfaltas

Privalumai :

  • Parko centre veikia vaikams skirti atrakcionai, kavinės, sportinio inventoriaus nuomos punktas, nedidelis zoologijos sodas
  • Galimybė aplankyti Botanikos sodą
  • Vasarą miestiečiai kviečiami į mankštas ir kitus nemokamus sportinius užsiėmimus po atviru dangumi

Trūkumai :

  • Parko trasos judrios – daug dviratininkų, riedutininkų

Vingio parkas įsikūręs Neries upės vingyje, užima 162 ha plotą. XV – XVI a. parkas priklausė Radviloms, jų įrengtas dvaras tapo kultūros centru, vėliau buvo rekonstruotas į Vilniaus generalgubernatoriaus Leontijaus Beningseno vasaros rezidenciją. XIX a. ji imtas naudoti karo reikmėms. 1920 m. atgimus Vilniaus universitetui, buvusio dvaro rūmuose Vingio parke buvo įkurtas Botanikos sodas. 1975 m. dalis jo perkelta į naująjį Vilniaus universiteto botanikos sodą.

1965 m. Vingio parkas rekonstruotas bei modernizuotas. 2 ha plote įrengta aikštė, pastatyta Vingio parko Estrada. Čia vyksta pasaulinio garso įžymybių koncertai, šventės, pavyzdžiui, Dainų šventė, sporto renginiai. Sutvarkyta parko aplinka motyvuoja užsukti miestiečius bei svečius pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar riedučiais, išgerti kavos ar papietauti parko kavinėse, paiškylauti.