Rudeniški pasivaikščiojimai su mažyliais: Bernardinų sodas Vilniuje, o galbūt Senvagė Panevėžyje?

Socialinė iniciatyva „Draugiškas mažyliui“, per pastaruosius metus pristačiusi keliolika patogių ir jaukių pasivaikščiojimo maršrutų visoje Lietuvoje, papildė šį sąrašą keturiais rudeniškais takais didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kurie neabejotinai bus naudingi tėvams.

Vilniečiams, ieškantiems pasivaikščiojimų takų Vilniaus centre, „Draugiškas mažyliui“ siūlo pasivaikščiojimo taką, vingiuojantį pro naująją miesto pažibą – Bernardinų sodą. Maršrutą galima pradėti nuo LDK Valdovų rūmų Katedros aikštėje aplankymo, o tuomet pasukti link atnaujinto Sereikiškių parko, atgavusio senąjį Bernardinų sodo pavadinimą.

Sode įrengti keturi fontanai (vienas jų – grojantis), šachmatų stalai, 300 suoliukų, apie 130 naujų medžių, beveik 6 tūkst. įvairių krūmų, apie 39 tūkst. daugiamečių gėlių ir per 600 kv. m įvairių vienmečių gėlių. Su mažyliu apėję visą sodą, galite jį palikti čia įrengtoje didelėje vaikų žaidimų aikštelėje ir ramiai pasimėgauti gamta. Po to galima užsukti į senamiestyje įsikūrusius draugiškus mažyliams restoranus.

Kauniečius, mėgstančius ramybę ir rudenėjančią gamtą, „Draugiškas mažyliui“ kviečia pasivaikščioti po Pažaislio vienuolyno ansamblį netoli Kauno marių. Čia neerzina automobilių triukšmas ir išmetamosios dujos, galima džiaugtis ramybe ir žavėtis dar 1667 m. pastatyto vienuolyno architektūra.

Apžiūrėjus ansamblio pastatus, „Draugiškas mažyliui“ siūlo pasigrožėti Kauno mariomis, kurios yra didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Vaikštant pakrante prieinamas jachtklubas, kuriame galima pažaisti krepšinį, lauko tenisą, paplaukioti kateriu arba jachta, vandens dviračiais ir valtimis, užkąsti. Mažiesiems lankytojams čia įrengta žaidimų aikštelė.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams, norintiems ir jaukiai praleisti laiką su mažyliu, ir pažinti Klaipėdą, socialinė iniciatyva siūlo pasivaikščiojimo taką po Klaipėdos senamiestį. Jis išsiskiria architektūros stiliumi ir planine, itin taisyklinga gatvių struktūra, kuri nebūdinga jokiam kitam Lietuvos senamiesčiui. Pasivaikščiojimo metu galima apžiūrėti Mažvydo gatvėje esantį skulptūrų parką, „Arkos“ paminklą, simbolizuojantį Klaipėdos krašto susijungimą su Lietuva, skulptūras „Laukinis vyras“, „Slibinas“, „Katinas džentelmeno vardu“.

„Draugiškas mažyliui“ pasivaikščiojimą užbaigti kviečia Teatro aikštėje – Klaipėdos miesto širdyje. Šios aikštės grindinyje įmontuoti miesto garsenybių pėdsakai, čia vyksta įvairūs koncertai, šventės ir kiti renginiai. Pakeliui gausu kavinukių ir bandelių kepyklėlių, kur pavargę ar pagauti rudens darganos gali užsukti su mažyliu ir atsipūsti.

Tuo tarpu Panevėžio gyventojus ir miesto svečius iniciatyva „Draugiškas mažyliui“ kviečia keliauti pasivaikščiojimo taku, vingiuojančiu pro Laisvės aikštę ir Senvagę – miesto širdį. Laisvės aikštėje galite pasigrožėti garsiojo režisieriaus Juozo Miltinio dramos teatru ir greta pastatyta režisieriaus skulptūra. Pasiekus Senvagę, jus ir mažylį sužavės ne tik raibuliuojantis vandens paviršius, bet ir Senvagės viduryje į 12 metrų aukštį vandenį šaunantis fontanas. Senvagės prieigos žavi puikiai sutvarkyta aplinka.
Taip pat čia galima pasigrožėti kunigaikščio Aleksandro paminklu, šalia kurio esančiame skverelyje mielai renkasi tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės. Greta Senvagės įrengtas ir skulptūrų parkas. Pasivaikščiojimą toliau galima tęsti Nevėžio pakrante, o tada apsisukti ir grįžti pro kitą Senvagės pusę.