Lietuvoje bus renkamos draugiškos mažyliui ir prasčiausiai vaikų poreikiams pritaikytos viešosios vietos

dm

Jau ne vienerius metus netylančios kalbos, jog kavinės, restoranai ir kitos viešosios vietos Lietuvoje nesirūpina jaunų tėvelių ir jų atžalų patogumu, galiausiai davė vaisių – šiandien prasidėjusio projekto „Draugiškas mažyliui“ metu bus renkamos bei skelbiamos geriausiai ir prasčiausiai vaikų poreikiams patenkinti pritaikytos viešos vietos. Pasak projekto iniciatorių, tokia iniciatyva siekiama ne tik paskatinti verslo įmones daugiau dėmesio skirti mažylių poreikiams, bet ir sukurti tėveliams galimybę dalintis naudinga informacija.

„Nuolat girdime nusiskundimus tiek žiniasklaidoje, tiek tiesiogiai bendraudami su tėveliais – daugybė vietų Vilniuje ir visoje Lietuvoje yra nepritaikytos kūdikiams bei mažiems vaikams – juos auginantys tėvai tarsi atskiriami nuo likusios visuomenės, iš jų atimama galimybė naudotis įprastomis paslaugomis.

Su tokiais sunkumais jauni tėveliai susuiduria kasdien – išėję pasivaikščioti kūdikio vežimėliui nepravažiuojamais šaligatviais bei takeliais ar nusprendę papietauti vienoje iš kavinių, kur mažyliams ne tik nėra tinkamo meniu, bet ir žaidimų aikštelės ar elementarių pramogų mažiesiems – pieštukų ar spalvinimo knygelių. Ką jau kalbėti apie galimybę mažylį pamaitinti lauko kavinėje, kur aplink – vien rūkantieji“, – kalbėjo projekto iniciatoriaus „Johnson‘s Baby“ atstovė Lietuvoje Jekaterina Burneikienė.

Pasak J. Burneikienės, projekto metu siekiama sukurti galimybę tėveliams dalintis aktualia informacija, padėsiančia turiningai ir smagiai praleisti laiką drauge su savo mažyliais, bei pranešti apie atžaloms draugiškas vietas.

Pirmoji projekto iniciatyva – geriausių pasivaikščiojimo su vežimėliu takelių sostinėje žemėlapis.

„Kviečiame prisijungti visus jaunus tėvelius ir pasidalinti jų mėgstamais pasivaikščiojimo su mažyliais takais. Kadangi tikrai nemažai šaligatvių ar takų mieste nėra iki galo pritaikyti patogiai pravažiuoti kūdikio vežimėliui, toks žemėlapis leis tėveliams atrasti naujų, dar neišmėgintų maršrutų, kuriais jie galės pakeisti įprastus, taip paįvairindami kasdienius pasivaikščiojimus su savo mažyliais“, – pasakojo „Johnson‘s Baby“ atstovė.

Anot J. Burneikienės, interanktyvus pasivaikščiojimo takelių žemėlapis tėvams – tik pirmoji iš daugelio būsimų projekto iniciatyvų. Taip pat ketinama specialiame projekto tinklalapyje www.draugiskasmazyliui.lt skelbti daugiškų mažyliui vietų garbės lentą bei gėdos stulpą, taip vienoje vietoje surenkant visą jauniems tėveliams aktualią informaciją apie viešas vietas sostinėje, o vėliau – ir visoje Lietuvoje.

Prie naujojo projekto kviečiami prisijungti visi tėveliai ir mažyliui gerovei neabejingi žmonės – projekto tinklalapyje tėveliai kviečiami diskutuoti apie aktualiausias problemas, drauge ieškoti galimų sprendimų joms, siūlyti draugiškiausių vietų mažyliui garbės lentoje afišuojamas ar ant gėdos stulpo kabinamas viešas vietas Vilniuje ir visoje Lietuvoje, taip pat – siūlyti savo mėgstamus pasivaikščiojimo su kūdikių vežimėliais maršrutus ir visi drauge kurti pasivaikščiojimo takų žemėlapį.

  • Renata

    Puikios naujienos!