Kalvarijų Kryžiaus kelias

Trasos ilgis – 7 km

Kaip nuvykti – Trasą galite pasiekti 10, 26, 26A, 35, 36, 50, 05 autobusais, 5 maršruto mikroautobusu (Kalvarijų stotelė), patogu atvykti mašina ar dviračiu

Danga – sutvirtintas, žvyruotas takas

Privalumai :

  • Daug nuorodų, rodyklių, informacinių stendų
  • Gerai sutvarkytos poilsinės zonos
  • Yra upelis, šaltinis
  • Daug istorinių paminklų – koplyčios, bažnyčia

Trūkumai :

  • kalvotas pasivaikščiojimo takas, statūs nusileidimai ir pakilimai sunkiai įveikiami su vaiko vežimėliu

Vilniaus Verkių Kalvarijų parkas užima 140 h plotą. Ši vietovė yra paskelbta Kalvarijų memorialiniu draustiniu. Vilniaus Kalvarijos yra šventa vieta – Kryžiaus kelią jau kelis amžius mina maldininkai. Kalvarijų Kryžių kelias yra vienas didžiausių Europoje, jis kurtas tiksliai atsižvelgiant į Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją.

Vilniaus Verkių Kalvarijos istoriniuose šaltiniuose minimos dar keturioliktame amžiuje. Įsteigus Vilniaus vyskupiją, Didžiojo kunigaikščio Jogailos sprendimu, Verkių žemės atiteko vyskupams. XVII a. Verkiuose įkurtos Kalvarijos, kurios per ilgą laiką nukentėjo nuo įvairių mūšių, okupacijų, karų bei patyrė visišką sunaikinimą sovietmečiu.

Dabar šiame kelyje rasite nepriklausomybės laikais atkurtas koplyčias ir vartus. Per dvylika metų pastatyta šešiolika mūrinių koplyčių, septyneri mediniai ir vieneri mūriniai vartai, tiltas su medine koplytėle per Kedrono upelį.

Pasivaikščiojimas po Kalvarijų kelią nebus toks paprastas – takas kalvotas, tačiau stebina peizažais dėl kurių verta leistis į šį pasivaikščiojimą. Taigi ši vieta populiari ne tik tarp maldininkų, bet taip pat ir tarp poilsiautojų dėl gražaus pušyno, Kedrono upelio. Kalvarijų Kryžiaus kelio sakralumas, nuostabi gamta ir religinės šventovės nuteikia ramybei.

Daugiau informacijos rasite www.pavilniai-verkiai.lt.