Istorinis pasivaikščiojimas Druskininkuose

Trasos ilgis: ~1,5-2 km.

Kaip atvykti: patogiausia keliauti automobiliu, dviračiu.

Privalumai: daug lankytinų objektų, miesto centras

Trūkumai: gatvėse judru, triukšminga.

Maršruto pradžia – pietinėje miesto dalyje esantis Druskonio ežeras. Ežeras nėra didelis, tad, norintys, gali apeiti jį pakrante. Pasigrožėjus ežeru, pasivaikščiojimą pradėkite M. K. Čiurlionio gatve. Čia stovi Vila „Linksma”(M. K. Čiurlionio g. 59), kuri buvo statyta XX a. pradžioje kaip reprezentacinis kurorto pastatas. 1996 m. šioje  vietoje įsikūrė Druskininkų miesto muziejus, kuriame saugomi ir eksponuojami dailės kūriniai, knygos, miesto ir apylinkių istorijos eksponatai, vyksta parodos, koncertai, seminarai, edukacinės programos, oficialūs susitikimai, svarbiausių miesto gyvenimo įvykių pristatymai ir kita kultūrinė bei švietėjiška veikla. Tiesiai priešais „Linksmą“ vilą yra ąžuolo skulptūrų parkelis. Čia stovi Vytauto Dabruko „Druskonis“, Antano Česnulio išskobtas „Pasakorius” ir kitų menininkų kūriniai.

Mergelės Marijos Škaplierinės baznycia2

Iš M. K. Čiurliono gatvės pasukite į Vilniaus al. ir pasieksite neogotikinę, stačiakampio plano, vienabokštę Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią (Vilniaus al. 1). 1991 m. bažnyčios fasade pastatyta 4,5 m aukščio Laiminančio Kristaus skulptūra. Pamaldos laikomos lietuvių ir lenkų kalbomis.

Iš Vilniaus al. Pasukite į karę ir keliaukite Taikos gatve. Priėję Šv. Jokūbo gatvę pasukite ja į dešinę. Eidami šia gatve prieisite aikštę, kurios viduryje stovi Druskininkų Džiaugsmo visiems liūdintiems stačiatikių cerkvė (Laisvės al. 2). Ši cerkvė pastatyta 1865 metais už Gardino vicegubernatoriaus I. Rožanovo paaukotus 10000 rub. sidabru.  Po Antro pasaulinio karo iš Druskininkų cerkvės dingo ir Vladimiro Dievo Motinos ikona (1766) kurią cerkvei dovanojo feldmaršalo M. Kutūzovo anūkė Jekaterina Vasiljevna Kutūzova. Ši ikona iki šiol yra ieškoma. XIX a. II pusės laikotarpį atspindinti stačiatikių maldykla yra vienintelė cerkvė istorinėje kurorto dalyje.

Pasivaikščiojimą tęskite Laisvės al., kol prieisite sankryžą su Vilniaus al. Čia jus pasitiks Druskininkų Gydykla (Vilniaus al. 11) – pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga. Ji pastatyta ant mineralinių šaltinių, todėl procedūroms naudojamas mineralinis vanduo į gydyklą patenka tiesiai iš gręžinių (gylis apie 300 m). Čia įrengtas visas sveikatingumo kompleksas, žiemos sodai, tiesiai iš gręžinio galima degustuoti mineralinį vandenį.

Eidami tolyn Viliaus alėja, prieisite Dr. Bujakovskio vilą, kurioje šiuo metu įsikūrusi miesto savivaldybės administracija (Vilniaus al. 18). Tai yra vienas įdomiausių Druskininkų pastatų.  Dr. Bujakovskis priklausė kurorto turtingiausiųjų dešimtukui. Manoma, kad mūrinė Bujakovskio vila buvo pastatyta XIX a., pabaigoje – XX a., pradžioje. Tuo metu tai buvo vienaaukštis pastatas ir tik vėliau, išlaikant visas originalias stogo-kupolo formas, buvo pastatytas viršutinis namo aukštas.druskininkai

Iš Vilniaus al. eidami V. Kudirkos gatve vėl prieisite M. K. Čiurlionio gatvę. Čia pavargusiems ir išalkusiems siūlome aplankyti draugišką mažyliams restoraną „House“ (M. K. Čiurlionio g. 61). Ši vieta ne tik atitinka pagrindinius Draugiško mažyliui restorano kriterijus, bet taip pat turi vaikams skirtą lauko žaidimų aikštelę.