Ąžuolyno takas

Kaip nuvykti: Iki maršruto pradžžios – Paminklo S. Dariui ir S. Girėnui galima atvykti nuosavu transportu, dviračiu. Artimiausia viešojo transporto stotelė – Sporto g. (važižuoja: 3, 6, 10, 34, 37, 38, 43 autobusai, 3, 11, 22, 24, 43 mikroautobusai). Maršruto tikslas – Lietuvos zoologijos sodas. Šalia yra Zoologijos sodo stotelė (važiuoja: 3, 10, 37 autobusai ir 24 mikroautobusas).

Danga: asfaltas, sutvirtinti žžvyruoti takai.

Privalumai: netoli miesto centro, įrengtos vaikų žaidimų erdvės.

Trūkumai: parke judru – gausu dviratininkų, riedutininkų.

D&G, azuolynas3

Maršruto pradžžia – Parodos ir Sporto gatvių ašyje, Kauno ąžuolyne prie paminklo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžžiui atminti, kuris buvo atidengtas 1993 m. liepos 17 d. Visai šalia stovi Kauno sporto halė (Perkūno al. 5). Ji buvo suprojektuota specialiai 1939 metų Europos vyrų krepšinio pirmenybėms. Tai buvo vienintelis toks statinys tuometinėje Europoje – itin palankių vertinimų jis sulaukė iš Tarptautinės krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus. 1939 m. gegužės 17 d. naujai pastatytoje sporto halėje Lietuvos krepšininkai antrą kartą tapo Europos čempionais. 2007 m. gegužės 24 d. Kauno sporto halė įrašyta į LR Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Ąžuolynas – didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje (priskaičiuojama apie 770 ąžuolų), kurio plotas 84,42 ha. Iš šiaurės į pietus per parką driekiasi pagrindinė alėja. Kiti takai daugiausia vingiuoti, sudaro įvairaus dydžio žiedinius maršrutus pasivaikščiojimui ir poilsiui.

1871 m. Ąžuolyno vakarinėje dalyje įkurtas pramogoms ir pasivaikščiojimams skirtas Vytauto parkas. Parkas užima 9 ha teritoriją, jame vyrauja vingiuoti takai, įrengti laiptai į Laisvės alėją. Vytauto parke lankytojų tebelaukia garsiosios karuselės „Orbita“ ir „Saulutė“, kiekvieno berniuko svajone kadaise laikytas „Autodromas“, sūpynės „laiveliai“, kiti atrakcionai bei kreivų veidrodžių kambarys. Pasisupti senosiomis karuselėmis galite sumokėję kelis litus.

Sovietmečiu Ąžuolyno parką papuošė skulptūros: Dalios Matulaitės diplominis darbas „Stumbras“, Leono Striogos „Poilsis“, „Motina su vaiku“, „Gulinti mergina“, Dalios Palukaitienės „Suktinis“. 1986 m. Ąžuolyno parkas paskelbtas respublikinės reikšmės gamtos paminklu, o 2006 m. gegužės 16 d. įrašytas į LR Kultūros vertybių registrą.

azuolynas2Eidami pagrindine parko alėja pasieksite Lietuvos zoologijos sodą (Radvilėnų pl. 21). Tai 15,9 ha parkas, susidedantis iš 11 skyrių. Pagal plotą ir laikomų gyvūnų skaičių jis galėtų būti prilygintas vidutiniam Europos zoologijos sodui. Zoologijos sode gyvena 6 klasių gyvūnai: vabzdžiai, žuvys, varliagyviai, ropliai, paukščiai ir žinduoliai, iš viso 272 rūšys bei 2877 gyvūnai. Tačiau šis skaičius nuolat keičiasi ir kiekvienais metais būna vis kitoks. Atėję aplankyti ir pamatyti žvėrelių, zoologijos sode vaikai gali pajodinėti poniuku ar asiliuku, pasivažinėti karieta. Taip pat yra prijaukintų lamų, kurios yra vedžiojamos po teritoriją ir gali būti paglostytos vaikų.